Category: ISA

ISA Church World Series


Year	Class	Champion
1984	-	First Nazerene, Nashville, TN
1985-1990	- no info available
1991	AAA	Olive Baptist Church/Roofmasters, Pensacola, FL
	AA	Calvary Crusaders, Brandon, FL
	A	Brandon Calvary, Brandon, FL
1992	AAA	Olive Baptist Church/Roofmasters, Pensacola, FL
1993	AAA	Christians in Action (CIA), Gadsden, AL
1994	AAA	?- no info available
1995	A	Hillcrest Baptist, FL
	B	1st Baptist, FL
	C	Dinsmore Baptist, Jacksonville, FL
	D	Penial Baptist, Palatka, FL
1996	B	Trinity Nazarene, Charlotte, NC
	C	McGill Baptist, Concord, NC
	D	New Life Baptist, Gaston, NC
1997	B	Team FLA, Starke, FL
	C	Tabernacle Baptist, Macon, GA
	D	Pasco Eagles, New Port Richey, FL
1998	C	Mt. Pleasant Baptist, LaGrange, LA
	D	Alderline Community Baptist, Parrish, AL
1999	C	Eastside Baptist, Jasper, AL
	D	Antioch Believers, GA
2000	Comp.	Eastside Baptist, Jasper, AL
	Rec.	Paystar Christian, GA
2001	Comp.	Disciples, Knoxville, TN
	Rec.	Evangel Temple, Jacksonville, FL
2002	Comp.	Evangel Temple, Jacksonville, FL
	Rec.	Corinth Baptist
2003	Comp.	Eastside Baptist, Jasper, AL
	Rec	Eastmont Baptist, Montgomery, AL
2004	Comp.	Phillippi Baptist, Rock Hill, SC 
	Rec	Shilo Mennonites, Shilo, SC
2005	Comp.	Sons of Thunder, Jacksonville, FL
	Rec	Holly Springs Baptist, Franklin, NC
2006	Comp.	Eastside Baptist Church, Jasper, AL
	Rec	N/A
2007	Comp.	Eastside Baptist Church, Jasper, AL
	Rec	First Baptist Church (FBC) Blue, TN
2008	Comp.	Team Maz Bap, TN
	Rec	Churches of Shelbyville, TN
2009	Comp.	Pisgah
	Rec	- no info available
2010	Comp.	- no info available
	Rec	- no info available
2011	Comp.	Team Impact, NC
	Rec	Crossfire-II, NC 
2012	Comp 	Crossfire-I, NC 
	Rec 	Crossfire-II, NC 
2013	Comp.	- no info available
	Rec	- no info available
NOTE - No record of Church Worlds available since 2013

ISA Wooden Bat World Series


Year	Champion	    			Runner-up
2009	Vance Enterprise, Waynesville, NC 	?
2010	Vance Enterprise, Waynesville, NC 	?
2011	Crossfire, Asheville, NC		?
2012	 - disbanded

ISA E World Series


ISA Class - E World Series
Year	Champion	    			Runner-up
1994	?					?
1995	Kids Dome Pizza, NC			?
1996	Riverstone Farm, Nashville, TN		Vipers, Williamson County, TN
1997	Budweiser, St. Augustine, FL		Anthony's Lounge, Rockledge, FL
1998	Scooters, Lincolnton, NC		Stixx, Ft. Lauderdale, FL
1999	Shoreline Carpet Mets, Belleview, FL	CC Softball
2000	Dynamic Marketing, Cranston, RI		Vegas Cabaret, Coral Springs, FL
2001	Silver Builders, Frederick, MD		Sundrop of Pulaski, Pulaski, TN
2002	Piranha Softball, N. Port Richey, FL	Sports Section, Florida
2003	Hit n Run/Mizuno, Palmetto, FL		Crazy Train Softball, Lancaster, SC
2004	Master Flow, Easley, SC			Stumpys, Winchester, TN
2005	Brownies Water Solution, Kissimmee, FL	Ilforno Pizza/Worth, Frederick, MD
2006	SmashMouth/Worcster, Southbridge, MA	Ace Mortgage, Coconut Creek, FL
2007	Dog Pound, Cleveland, TN		The Saints, Chuluota, FL
2008	RBI Reloaded/Dirty Dog, Shelbyville, TN	No Doubt, Goldrod, FL
2009	Team Evolution, Kissimmee, FL 		Harview Roofing, Baltimore, MD
2010	Country Companions, Taneytown, MD	Twisted, Soddy Daisy, TN
2011	Swamp Donkeys, Upstate, SC		Drive By Reloaded, Snellville, GA
2012	CA Gear/JB Auto, Burnsville, AL 	Fantasyland, Caledonia, MS
------------------------------------------------------------------------------------------
	Starting in 2013, Class-E was renamed the Bronze Class
------------------------------------------------------------------------------------------
2013 	Honey Badgers/Xtreme, Summerfield, SC	Bomb Squad/Crunch Time, Supply, NC
2014 	?
------------------------------------------------------------------------------------------
	Starting in 2015, Class-E was renamed the Lower Class
------------------------------------------------------------------------------------------
2015 	Hot Soup, Dallas, GA			Psycho, Columbia, TN
2016	?
------------------------------------------------------------------------------------------
	Starting in 2017, Class-E was once again held
------------------------------------------------------------------------------------------
2017	Whoopsie Softball, Commerce, GA		Team Thor, Anniston, AL

ISA Men’s D Slow Pitch World Series

  • 1986 Champion – All-Line Construction, St. Petersburg, FL (called class A until 1996)
  • 1986 Runner Up – Curtis Mathes, AL

  • 1987 Champion – GM Petroleum, Bowling Green, KY
  • 1987 Runner Up – Pioneer Realty, McMinville, TN

  • 1988 Champion – Kissimmee Rebels, Kissimmee, FL
  • 1988 Runner Up – Sernco, Bartow, FL

  • 1989 Champion – Atlanta Cannons, Atlanta, GA
  • 1989 Runner Up – ?

  • 1990 Champion – Southern Star, Jupiter, FL
  • 1990 Runner Up – ABC Flag & Pennant, Tampa, FL

  • 1991 Champion – Brass Rail, FL
  • 1991 Runner Up – Radar Institute, FL

  • 1992 Champion – Clanton Merchants, Clanton, AL
  • 1992 Runner Up – Dees Video, Tampa, FL

  • 1993 Champion – ?
  • 1993 Runner Up – ?

  • 1994 Champion – ?
  • 1994 Runner Up – ?

  • 1995 Champion – Vet’s Flag, Clearwater, FL
  • 1995 Runner Up – ?

  • 1996 Champion – Smokes/TPS, Ellicott City, MD
  • 1996 Runner Up – Westshore Pizza/Denning, Tampa, FL (Called Class-D from now on)

  • 1997 Champion – Anderson Screen, Tampa, FL
  • 1997 Runner Up – ?

  • 1998 Champion – Mountain Sports, Cashiers, NC
  • 1998 Runner Up – Amiom (Insnet), Huntsville, AL

  • 1999 Champion – Greenville Storm, Greenville, SC
  • 1999 Runner Up – Stix’s, Enoree, SC

  • 2000 Champion – Big Donkey/Paine Webber, Valrico, FL
  • 2000 Runner Up – Line Drive Softball, Arden, NC

  • 2001 Champion – The Godfathers, Landrum, SC
  • 2001 Runner Up – Abbey Anns, Akron, OH

  • 2002 Champion – Joe Corbi’s, Frederick, MD
  • 2002 Runner Up – Coors Light, Parsippany, NJ

  • 2003 Champion – Romano’s, Glen Burnie, MD
  • 2003 Runner Up – Gaithersburg Rental, Gaithersburg, MD

  • 2004 Champion – Creative Concrete/SMS, Eastlake, OH
  • 2004 Runner Up – Passmore Auto, Pell City, AL

  • 2005 Champion – CSC/ALP Services, Columbia, SC
  • 2005 Runner Up – National Delivery/Sunrise Pools, Baltimore, MD

  • 2006 Champion – Fleeman Construction, Spartanburg, SC
  • 2006 Runner Up – Ryans Sports Cards, Bradenton, FL

  • 2007 Champion – St. Louis Swing, St Louis, MO
  • 2007 Runner Up – Abercrombie Trucking, Laurens, SC

  • 2008 Champion – Florida Fury, Deltona, FL
  • 2008 Runner Up – CG Investments, Shelby, NC

  • 2009 Champion – E3/C-Town/Elite Softball, AL
  • 2009 Runner Up – Banks Oil, McDonough, GA

  • 2010 Champion – Briggs Collision, Concord, NC
  • 2010 Runner Up – Outkast Softball, Franklin, TN

  • 2011 Champion – Benny & The Jets/RRR, Ashville, NC
  • 2011 Runner Up – Eagle Paint, Alto, GA

  • 2012 Champion – Southern Boom/Miken, Orlando, FL
  • 2012 Runner Up – Eagle Paint, Alto, GA

  • 2013 Champion – Tampa Reebok, Tampa, FL
  • 2013 Runner Up – Team Gieco, Sarasota, FL (called the Silver Worlds)

  • 2014 Champion – All City Heating
  • 2014 Runner Up – Air GFG (called the Silver Worlds)

  • 2015 Champion – GA Elite, Talking Rock, GA
  • 2015 Runner Up – ABS/Adiktiv Daphne, AL (called the Upper Class Worlds)

  • 2016 Champion – ?
  • 2016 Runner Up

  • 2017 Champion – Hometec, Lawrenceville, GA
  • 2017 Runner Up – NAP/Diamond Cutters, North, AL

  • 2018 Champion – Exit 47
  • 2018 Runner Up – Sumner

  • 2019 Champion – Ligma
  • 2019 Runner Up – P&C

ISA Men’s C Slow Pitch World Series

  • 1984 Champion – Concord Shell, Chattanooga, TN
  • 1984 Runner Up – Party Supply, Lewisburg, TN

  • 1985 Champion – ?
  • 1985 Runner Up – ?

  • 1986 Champion – D&M Bandits, GA
  • 1986 Runner Up – ?

  • 1987 Champion – Cleveland Pneumatics, Cleveland TN
  • 1987 Runner Up – Gaston Textiles, Gastonia, NC

  • 1988 Champion – Roadies, Macon, GA
  • 1988 Runner Up – Dowling Fire Equipment, Ocala, FL

  • 1989 Champion – ?
  • 1989 Runner Up – ?

  • 1990 Champion – Sherrod Vans, Jacksonville, FL
  • 1990 Runner Up – WW Gay, Gainesville, FL

  • 1991 Champion – Paddy McGee’s, Winter Park, FL
  • 1991 Runner Up – Southern Star, West Palm Beach, FL

  • 1992 Champion – Paddy McGee’s, Winter Park, FL
  • 1992 Runner Up – ?

  • 1993 Champion – Green Machine, St. Louis, MO
  • 1993 Runner Up – Franklin 76ers, Franklin, TN

  • 1994 Champion – Hickey’s, Marietta, GA
  • 1994 Runner Up – ?

  • 1995 Champion – StarPro, Ft. Lauderdale, FL
  • 1995 Runner Up – Howard’s Vending, Woodstock, GA

  • 1996 Champion – StarPro, Ft. Lauderdale, FL
  • 1996 Runner Up – ?

  • 1997 Champion – Dr Gremmel’s, Birmingham, AL
  • 1997 Runner Up – Maximum Softball, Ft. Lauderdale, FL

  • 1998 Champion – Dr Gremmel’s, Birmingham, AL
  • 1998 Runner Up – ?

  • 1999 Champion – Team Mizuno, Ft. Pierce, FL
  • 1999 Runner Up – Southern Softball, Ft. Lauderdale, FL

  • 2000 Champion – D&D Bombers, Ft. Lauderdale, FL
  • 2000 Runner Up – TJ Lite, Dunkirk, MD

  • 2001 Champion – Wine Trucking/Mizuno, West Point, VA
  • 2001 Runner Up – Texas Roadhouse, Greenville, SC

  • 2002 Champion – Wine Tucking, Marshall, VA
  • 2002 Runner Up – Westshore Pizza, Sarasota, FL

  • 2003 Champion – Medicap Pharmacy, Burlington, NC
  • 2003 Runner Up – B&E Tire/Worth, Sugar Hill, GA

  • 2004 Champion – Wine Trucking, Marshall, VA
  • 2004 Runner Up – Blockbuster/Mizuno, W. Palm Beach, FL

  • 2005 Champion – Blockbuster Video, W. Palm Beach, FL
  • 2005 Runner Up – Diamond Quest, New York (Greenfield, MA)

  • 2006 Champion – DCS, Deerfield Beach, FL
  • 2006 Runner Up – H3 Sports/Pops Squad, Orlando, FL

  • 2007 Champion – Hutson Trucking, Baltimore, MD
  • 2007 Runner Up – Miami Blitz, Miami, FL

  • 2008 Champion – Deluxe Bakery, Mount Laurel, NJ
  • 2008 Runner Up – American Pop, Deltona, FL

  • 2009 Champion – DCS-Donkey Punch, Ft, Lauderdale, FL
  • 2009 Runner Up – Anchor Down Enterprises/Easton, Immokalee, FL

  • 2010 Champion – Foul Balls, SC
  • 2010 Runner Up – Platinum Softball, Accokeek, MD

  • 2011 Champion – OI Livingston, Tuscaloosa, AL
  • 2011 Runner Up – S&S-Scott’s Select, Boiling Springs, NC

*2012 – N/A – Cancelled

*Starting in 2013, Class-C was renamed the Gold Class

  • 2013 – N/A – Not held
  • 2014 – N/A – Not held
  • 2015 – Gold Class Discontinued, Class-D and Class-E became “Upper” and “Lower”

*Starting in 2016, Class-C was once again held and was now Class-B/C


  • 2017 Champion – Gutter Worx, Ekron, KY
  • 2017 Runner Up – Southern Mayhem, Atlanta, GA

  • 2018 Champion – Southern Mayhem, Atlanta, GA
  • 2018 Runner Up – Kut4 Sports

  • 2019 Champion – Kut4 Sports
  • 2019 Runner Up – Exit 47

ISA Men’s B Slow Pitch World Series

  • 1984 Champion – McDonald Carpets, Columbia, TN
  • 1984 Runner Up – Richard Smith, Murfeesboro, TN

  • 1985 Champion – Chavis, Laurinburg, NC
  • 1985 Runner Up – Port Charlies, Wilmington, NC

  • 1986 Champion – Allied Astros, Indianapolis, IN
  • 1986 Runner Up – Bigham Insulation, Fort Lauderdale, FL

  • 1987 Champion – Applejacks, Jacksonville, FL
  • 1987 Runner Up – Lite Athletic Club, Orlando, FL

  • 1988 Champion – Back Porch, Destin, FL
  • 1988 Runner Up – ?

  • 1989 Champion – Stallions, Greenville, SC
  • 1989 Runner Up – Al Estes Insurance, Pinellas Park, FL

  • 1990 Champion – Miami Meds, Miami, FL
  • 1990 Runner Up – Lutz Heat, Lutz, FL

  • 1991 Champion – WW Gay, Gainesville, FL
  • 1991 Runner Up – Nunley Poultry, Memphis, TN

  • 1992 Champion – ?
  • 1992 Runner Up – ?

  • 1993 Champion – WW Gay, Gainesville, FL
  • 1993 Runner Up – L&L Painting, Pratville, AL (MVP-Robbie Ergle, WW Gay)

  • 1994 Champion – Superior/Steele’s, Miami, FL
  • 1994 Runner Up – L&L Painting, Pratville, AL

  • 1995 Champion – Resmondo Bad Dogs, Auburndale, FL (MVP-Brian Arnold, Resmondo)
  • 1995 Runner Up – Buddy Bi-Rite, Tampa, FL

  • 1996 Champion – Smokes/TPS, Ellicott City, MD
  • 1996 Runner Up – Westshore Pizza/Denning, Tampa, FL

  • 1997 Champion – WW Gay, Gainesville, FL
  • 1997 Runner Up – L&L Painting, Pratville, AL

  • 1998 Champion – American Electric, Tampa, FL
  • 1999 Runner Up – ?

  • 1999 Champion – Lumberjacks, Houma, LA
  • 1999 Runner Up – Sports Center, Grenada, MS

  • 2000 Champion – Foxwood Casino/Demarini, Cranston, RI
  • 2000 Runner Up – Jean Shoppe, McKenzie, TN

  • 2001 Champion – Mizuno Techfire, Ft. Pierce, FL
  • 2001 Runner Up – PDC Printing/Cal’s Pizza, Sterling Heights, MI

  • 2002 Champion – Taylors, Edgewater, MD
  • 2002 Runner Up – Oswego Drywall/Demarini, Newberg, OR

  • 2003 Champion – Team Synergy, Orlando, FL
  • 2003 Runner Up – Jean Shoppe, Parrish, TN

  • 2004 Champion – Laser Vision/Easton, Syracuse, MA
  • 2004 Runner Up – Warthen Fuel/ABS/TPS, Baltimore, MD

  • 2005 Champion – Jean Shoppe, McKenzie, TN
  • 2005 Runner Up – B&C Miken, Edmonton, KY

  • 2006 Champion – Showcase/Chanticlear, Plymouth, MN
  • 2006 Runner Up – Kontoulas/Sunny Side II/Worth, Garner, NC

  • 2007 Champion – Showcase/Chanticlear, Plymouth, MN
  • 2007 Runner Up – Gas-It/Team Hosed, Blacksburg, SC

2008 the tournament was not held. 2009 Class B was discontinued and Class A and Class B combined into Elite.

2007 ISA Men’s A Slow Pitch World Series

2007 held at Flat Rock, Michigan


Champion – ABS/Easton, Baltimore, Maryland
Runner Up – The Scene/Blazers/Laservision, Commack, New York


  • MVP – Bill Honeycutt, ABS/Easton
  • Defensive MVP – Mike Broderick, ABS/Easton
  • Offensive MVP – ?
  • HR Leader – Chris Montenegro, ABS/Easton
  • Batting Leader – ?

ISA A ALL WORLD TEAM

  • Jeff Wallace, ABS/Easton
  • Chris Montenegro, ABS/Easton
  • Anthony Defrancesca, ABS/Easton
  • Tim Riley, ABS/Easton
  • Shawn Ballard, Scene/Laser Vision
  • Justin Valenti, Scene/Laser Vision
  • Rick Sills, Scene/Laser Vision
  • Ryan Robbins, Scene/Laser Vision
  • Phillip White, Morgan Stanley
  • Adam Tennyson, Morgan Stanley
  • Chad Bryant, Morgan Stanley
  • Tyler Driskell, Morgan Stanley

FINAL RESULTS

1. ABS/Easton, Baltimore, MD (4-0)
2. The Scene/Mattingly/Laservision, Commack, NY (4-2)
3. Morgan Staney/Logo Express/Kitty, Commerce, GA (2-2)
4. Aubrey’s/Logo’s-1, Savannah, GA (2-2)
5t. T&R Stucco, Polk City, FL (1-2)
5t. Lumber Kings/Major League/Miken, Blue Ridge, GA (0-2)
7. Team KFC/Wildcard, GA (0-2)
DQ. Fence Brokers Inc./Worth, Bryant, AR (0-2)

*This was the last real ISA Class A World Series

2005 ISA Super Men’s Slow Pitch World Series

ISA Super Major World Series event disbanded.

ISA Class-AA Worlds were disbanded in 2004, but ISA continued to hold their Class-A Worlds from 2004-2007. They were scheduled to be held in 2008, but were cancelled. ISA tried to reorganize the highest class by creating an “Open” class, but decided on calling it the “Elite” class by combining the Class-A and Class-B. There were restrictions on who could play and this class was held successfully in 2009, but were cancelled a number of years until once again being held in 2015. This class never materialized into the ISA World Series as we knew it to be.

1995 ISA Super Men’s Slow Pitch World Series

1995 held at Gainesville, Georgia.


Champion – Ritch’s-Superior/TPS, Windsor Locks Connecticut
Runner Up – Bell/Sunbelt, Tampa, Florida


The R-S Express rolled to the Championship game reeling off four wins by a 158-59 scoring margin.  Bell/Sunbelt eliminated Lighthouse 55-34 in the loser’s bracket final.  R-S won the championship 35-18.


  • MVP – Doug Roberson, Ritch’s-Superior .(22-24, .917, 16 HR)
  • Defensive MVP – Albert Davis, Bell/Sunbelt/Easton
  • HR Leader – Wendall Rickard, Lighthouse/Worth (25-33, .758, 30 RBI) – 18
  • Batting Leader – Doug Roberson, Ritch’s-Superior (22-24) -.917
  • Batting Leader – Mike Stanley, Superior/ Southland (22-24) -.917
  • Base Burglars – Charles Wright, Ritch’s-Superior/TPS – 3
  • Base Burglars – Ken Pruitt, Supreme/Skyhawk – 3

ISA ALL WORLD TEAM

  • Doug Roberson, Ritch’s-Superior/TPS (22-24, .917, 16 HR, 25 RBI, 21 Runs)
  • Dirk Androff, Ritch’s-Superior/TPS (25-29, .862, 11 HR, 24 RBI, 23 Runs)
  • Larry Fredieu, Ritch’s-Superior/TPS (23-28, .821, 16 HR, 27 RBI, 19 Runs)
  • Britt Hightower, Ritch’s-Superior/TPS (19-28, .679, 12 HR, 21 RBI, 20 Runs)
  • Ron Parnell, Ritch’s-Superior/TPS (20-26, .769, 7 HR, 11 RBI, 15 Runs)
  • Paul Drilling, Ritch’s-Superior/TPS (14-21, .667, 2 HR, 6 RBI, 13 Runs)
  • Mike Macenko, Ritch’s-Superior/TPS (18-24, .750, 6 Runs, 9 RBI, 16 Runs)
  • Charles Wright, Ritch’s-Superior/TPS (21-28, .750, 8 HR, 17 RBI, 21 Runs)
  • Dave Steffen, Bell/Sunbelt/Easton (19-25, .760, 10 HR, 16 RBI, 20 Runs)
  • Dan Schuck, Bell/Sunbelt/Easton (20-29, .690, 13 HR, 23 RBI, 18 Runs)
  • Todd Joerling, Bell/Sunbelt/Easton (21-27, .778, 5 HR, 12 RBI, 19 Runs)
  • Greg Harding, Bell/Sunbelt/Easton (18-25, .720, 11 HR, 20 RBI, 12 Runs)
  • Phil White, Bell/Sunbelt/Easton (16-25, .640, 8 HR, 13 RBI, 15 Runs)
  • Albert Davis, Bell/Sunbelt/Easton (15-23, .652, 6 HR, 12 RBI, 14 Runs)
  • Ricky Huggins, Lighthouse/Worth (26-33, .788, 12 HR, 19 RBI, 23 Runs)
  • Kerry Everett, Lighthouse/Worth (24-32, .750, 15 HR, 22 RBI, 21 Runs)
  • Wendall Rickard, Lighthouse/Worth (25-33, .758, 18 HR, 30 RBI, 25 Runs)
  • JC Phelps, Shen Valley/TPS (21-26, .808, 13 HR, 18 RBI, 17 Runs)
  • Scott Elliott, Shen Valley/TPS (20-27, .741, 12 HR, 22 RBI, 18 Runs)
  • Mike Stanley, Superior/Southland/TPS (22-24, .917, 9 HR, 7 RBI, 18 Runs)
  • Mark Martin, Supreme/Skyhawk (22-27, .815, 5 HR, 11 RBI, 19 Runs)
  • Ken Pruitt, Supreme/Skyhawk (8-19, .421, 2 RBI, 9 Runs)
  • David Burch, WW Gay/TPS (15-16, .938, 11 HR, 20 RBI)

OTHERS

Jimmy Powers, Shen Valley (22-27, .815, 9 HR, 21 RBI)
Dewayne Nevitt, Shen Valley (20-26, .769, 10 HR, 21 RBI)
Rusty Bumgardner, Shen Valley (19-26, .731)
Jeff Hall, Bell/Sunbelt (18-25, .720, 10 HR, 17 RBI)
Tot Powers, Shen Valley (18-25, .720, 6 HR, 10 RBI)
Mike Shenk, Lighthouse (21-30, .700, 9 HR, 20 RBI)
Bobby Gilbert, Ritch’s-Superior/TPS (15-22, .682, 7 HR, 11 RBI)
Todd Martin, Shen Valley (17-25, .680, 11 HR, 19 RBI)
Steve Craven, Lighthouse (21-31, .677, 11 HR, 20 RBI)
Dewayne Frizzell, Superior/Southland (15-23, .652. 9 HR, 19 RBI)
Rick Weiterman, Ritch’s-Superior (13-21, .619, 1 HR, 9 RBI)
Darrell Beeler, Ritch’s-Superior (17-28, .607, 8 HR, 11 RBI)
Hank Garris, Bell/Sunbelt/Easton (10-20, .500, 6 HR, 12 RBI)
Cecil Whitehead, Superior/Southland (3-10 .300, 3 HR, 3 RBI)


FINAL STANDINGS

1. Ritch’s-Superior/TPS, Windsor Locks, CT (5-0)
2. Bell/Sunbelt/Easton, Tampa, FL (4-2)
3. Lighthouse/Worth, Stone Mountain, GA (4-2)
4. Shen Valley/TPS, Bridgewater, VA (3-2)
5t. Superior/Southland/TPS, Gainesville, GA (3-2)
5t. Supreme/Skyhawk, Parma, OH (3-2)
7t. Riverside/RAM/Taylor/TPS, Louisville, KY (2-2)
7t. WW Gay/TPS, Gainesville, GA (2-2)
9t. Steele’s Hit Men, Brook Park, OH (1-2)
9t. Tri-Gems/Easton, Cedarbrook, NJ (1-2)
9t. Back Porch/Moulton Furn./TPS, Destin, FL (1-2)
9t. Johnson Builders, Hilton Head, SC (1-2)
13t. Hudson’s, Samson, AL (0-2)
13t. Carpet Headquarters/Worth, Knoxville, TN (0-2)
13t. LJ’s, Augusta, GA (0-2)
13t. Pacer Pools, Gainesville, GA (0-2)